🟢Świadomy rodzic wie, by jego dziecko mogło się prawidłowo rozwijać konieczne jest właściwe środowisko, otoczenie zaspokajające jego potrzeby i opiekunowie. Aby roślina w doniczce mogła rosnąć potrzebne jest światło, woda, sprzyjające warunki i osoba, która będzie o nią dbała. Tak samo jest z dzieckiem. By właściwie się rozwijało wszystkie te elementy muszą być skoncentrowane na nim. Każde dziecko ma w sobie potencjał i talenty. Jeśli nie zostaną one odpowiednio stymulowane do rozwoju mogą nigdy się nie ujawnić. Dlatego im wcześniej rodzic zacznie to robić, tym lepiej, ponieważ w pełni wykorzysta naturalną plastyczność dziecięcego mózgu.

🟣 Nie ma innej, lepszej metody stymulacji rozwoju dziecka jak nauka przez zabawę. Zabawa to bardzo lekka, przyjemna forma, dzięki której maluch nie zauważy wspomnianego procesu uczenia się. Należy jednak pamiętać, że zabawa to nie tylko zabawki. Dziecko rozwija się przez zabawę, a w niej koniecznym elementem jest rodzic, opiekun czy trener. Bawiąc się, uczy się ono nowych rzeczy, wzbogaca swoje schematy myślowe, w pełni wykorzystuje swój potencjał intelektualny. Dobrym przykładem może być zabawa w słówka: raz dziennie pobaw się z dzieckiem w wyrazy. Stwórz kilka prostych kart z wyrazami, czytaj je głośno i wyraźnie pokazując każdą z nich osobno. Możesz wykorzystać je do zabaw na przykład w strumyk. Dziecko lubi ruch i muzykę. Wyjaśnij, że rozłożone wyrazy są kamykami, wokół których płynie rwący strumień, aby nie wpaść do wody musi skoczyć na poprawny „kamień” – wyraz przeczytany przez Ciebie. Dzięki temu dziecko utrwali nowe wyrazy, mocno rozbuduje swoją wyobraźnię oraz ciekawość.

❤ Akademia Mądrego Dziecka ma w swojej ofercie programy wykorzystujące niezwykły potencjał intelektualny dzieci już od 3 roku życia. Nauczenie dzieci czytania w podstawowym zakresie słownictwa, zainteresowanie dziecka słowem pisanym, rozwinięcie inteligencji poznawczej i emocjonalnej oraz wzmocnienie koncentracji, pamięci i chęci odkrywania otaczającego go świata to tylko niektóre elementy kursu. Przyjdź z dzieckiem na bezpłatną lekcję pokazową. Pokaż maluchowi inne, ciekawe rozwiązania i sam je poznaj! Inwestuj w ćwiczenia i kursy, które pomagają dziecku rozwinąć jego intelekt i zainteresowania, bo lokata w potencjał teraz, to inwestycja na przyszłość.

❗Pamiętajmy, że nasze dzieci to kwiaty, dbajmy o nie, nie pozostawiając samym sobie. Dzięki temu w przyszłości pięknie rozkwitną. I chociaż czasami stymulacja rozwoju pociechy wymaga od nas pewnego nakładu pracy, czasu czy pieniędzy – pamiętajmy, że warto.

📩 Jeśli chcesz poznać jakie metody wykorzystujemy na zajęciach do pracy z dzieckiem, zapraszamy serdecznie do skorzystania z lekcji próbnych, organizowanych w ramach Dni Otwartych w Akademii Mądrego Dziecka
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy na ➡️ https://www.akn.pl/dni-otwartych-drzwi-2023/