Zapisz dziecko na kurs

Jeżeli Twoje dziecko potrafi pisać cyfry i liczyć do 10, to zapraszamy na fascynującą przygodę matematyczną „Matematyczne Elfy”.

Dzieciom łatwiej jest osiągać sukcesy w szkole, jeżeli rozumieją matematykę. Wkładają w naukę mniej wysiłku, w związku z tym mogą czerpać z niej więcej przyjemności. Wydaje się też, że uczniowie z rozbudzonym talentem matematycznym przeżywają mniej stresu w szkole. Umiejętny rozwój zdolności do rozumowania i myślenia oraz pielęgnowanie pozytywnego nastawienia do matematyki znacznie może poszerzyć możliwości poznawcze dziecka. Tym bardziej, że dosłownie każde dziecko posiada wrodzony matematyczny talent. Dlatego warto zacząć rozwijać go już w przedszkolu!

Mali Mistrzowie Matematyki to nowatorskie i kreatywne zajęcia rozwijające zdolności matematyczne. Mimo, że zadania, które będą rozwiązywały dzieci są ambitne, to zrobimy z nich świetną zabawę! Dzieci od początku zaczną przekonywać się, że matematyka może być ciekawa i zabawna. Na dzieci czeka fascynująca podróż w świat liczb, logicznego myślenia i łamania głowy 🙂

Celem programu Mali Mistrzowie Matematyki jest wykształcenie wyobraźni oraz intuicji matematycznej u dzieci. Na naszych zajęciach uczą się one samodzielnie myśleć, rozwiązywać problemy oraz dostrzegać regularności. Wyzwala to dużo radości i podnosi wiarę w siebie.

Dzieci angażują się w zajęcia, gdyż są one prowadzone w formie gry fabularnej. Mali matematycy wcielają się w rolę Matematycznych Elfów które ratują wszystkie dzieci na różnych planetach przed utratą matematycznych zdolności. Pomagają im w tym OZOBOTY, które dzieci uczą się programować.

Kreatywnie i praktycznie

Każde zajęcia rozpoczynamy zadaniem logicznym, aby już na początku pobudzić ciekawość matematyczną dzieci.

Zanim poznają one zapis matematyczny danego problemu, uczą się go rozwiązywać praktycznie, angażują swoją wewnętrzną logikę i dzięki temu ją rozwijają. Nie potrzebujemy formalnego zapisu matematycznego, dlatego potrafimy z dziećmi intuicyjnie „przerobić” zagadnienia, które w szkole pojawią się dużo później.

Poprzez taką konstrukcję zajęć, w przyszłości, lekcje matematyki staną się przyjemne, a zadania na konkursach matematycznych – proste 🙂

Program – Mali Mistrzowie Matematyki

 1. Ilości – czyli co się kryje za liczbami?
 2. Liczydło (dodawanie i odejmowanie)
 3. Ilości Montessori (dodawanie i odejmowanie)
 4. Dodawanie i odejmowanie większych liczb na liczydle
 5. Tworzenie własnych zadań matematycznych
 6. Tabliczka mnożenia
 7. Mnożenie na palcach
 8. Zegar i odliczanie czasu
 9. Kalendarz i odliczanie dni
 10. Mnożenie japońskie
 11. Obwody figur
 12. 1000 razy więcej, 100 razy mniej
 13. Obliczenia pieniężne
 14. Jednostki długości
 15. Skala
 16. Mnożenie na liczydle
 17. Kodowanie

Dlaczego warto?

Matematyka, to umiejętność rozwiązywania problemów. Jej wartość jest tak ogromna, że nazywana jest „królową nauk”.

W powszechnym mniemaniu uzdolnienia matematyczne są rzadkie. Przeczą temu wyniki badań zrealizowane w ramach programu „Dziecięca matematyka”. Wynika z nich, że więcej niż połowa dzieci przedszkolnych w Polsce charakteryzuje się zadziwiającą łatwością nabywania wiadomości i umiejętności matematycznych oraz matematycznym ukierunkowaniem umysłu.

Jednak według tych samych badań, już po kilku miesiącach nauki szkolnej, dzieci przestają manifestować swoje uzdolnienia. Oznacza to, że talenty matematyczne dzieci nie są umiejętnie rozwijane.

Jednym z bardziej obiecujących sposobów uczenia dzieci opracowano na Uniwersytecie Harvarda. Robert i Ellen Kaplanowie, którzy są wykładowcami matematyki zauważyli, że w pierwszych klasach szkoły podstawowej, dzieci uczone są matematyki w sposób mało ambitny i odtwórczy (liczenie w zakresie od 0 do 20 w pierwszej klasie, nie rozwinie talentu matematycznego Twojego dziecka).

W odpowiedzi na ten problem opracowali metodę rozwoju talentów matematycznych u dzieci. Ich metoda – Math Circle, którą stosujemy na naszych kursach daje wspaniałe wyniki. Dzięki niej, dzieci odkrywają swoją wewnętrzną logikę i uczą się nieschematycznego myślenia..

Zapisz się na bezpłatną lekcję pokazową!

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Matematyczne Elfy

Kurs rozwoju talentu matematycznego dla dzieci w wieku 5-6 lat.

Matematyka, to umiejętność rozwiązywania problemów. Nie przez przypadek też nazywa się matematykę „Królową Nauk”.

Dzieci, które mają rozbudzony talent matematyczny są pewniejsze siebie w szkole, doskonale radzą sobie z matematyką i od początku lubią ten przedmiot.

●      Małe dzieci mają dużą łatwość uczenia się i nie oceniają tego, czego się uczą, dlatego na kursie szybko zaczynają kojarzyć matematykę z zabawą i przyjemnością.

●     Rozbudzony talent matematyczny sprawia, że dzieci po naszych kursach bardzo dobrze radzą siebie w szkole.

●     Dzieci, zaczynają lubić matematykę i nie mają żadnych problemów z tym przedmiotem.

●     Dzieci, które rozumieją matematykę zazwyczaj nie mają również problemów z nauką innych przedmiotów „ścisłymi” w przyszłości.

●       Matematyka rozwija zdolność myślenia i dedukcji, a to jest bardzo cenne.

Roczny kurs (56 godzin lekcyjnych)

Kurs płatny w 8 miesięcznych ratach:

kursy w tygodniu– wysokość raty 214 pln

kursy weekendowe – wysokość raty 244 pln

Cena obejmuje: 28 spotkań (2×45 min)

grupy maksymalnie 12-osobowe

materiały edukacyjne

stałą opiekę metodyka

warsztaty dla rodziców

*Cena dotyczy kursów w roku szkolnym 2019/2020

FOLDERY DO POBRANIA