Trzecioklasistka uczy matematyki starszego brata

ybdea1r9

Historia, opowiedziana przez tatę, którego córka uczestniczy w kursie Mistrzowie Matematyki.

„Ostatnio zobaczyłem, że moja córka, trzecioklasistka, tłumaczy coś z zaangażowaniem mojemu synowi, który chodzi do szóstej klasy.

Co robicie? – Spytałem.

Majka tłumaczy mi Twierdzenie Pitagorasa, bo nie zrozumiałem tego w szkole, a ona dobrze to umie wyjaśnić.

Spodziewałem się dużo po tym kursie, ale to przeszło trochę moje oczekiwania.

Innym razem wszedłem do pokoju córki i zobaczyłem że pisze coś z przejęciem w zeszycie. Na pytanie czym się zajmuje odpowiedziała ze szczerym uśmiechem:

Rozwiązuję macierze.

Macierze? – Zdziwiłem się. – Przecież to trudne, ja to miałem dopiero na studiach.

Nie tatusiu, to łatwe, jak chcesz to ci to wytłumaczę”.

Tata powiedział, że wcześniej córka uczyła się matematyki przeciętnie, nie miała problemów w szkole ale nie wykazywała też większego entuzjazmu. Do Akademii zapisał swoje dziecko, kiedy zauważył, że córka traci wiarę w siebie, kiedy zmieniła się jej nauczycielka.

„Teraz z radością obserwuję że wysiłek który wkłada i jej zaangażowanie sprawiają, że rozwija się ona na polu matematyki” – powiedział zadowolony tata.

 

Program Mistrzowie Matematyki oparty jest na założeniach Roberta i Ellen Kaplanów, profesorów matematyki z Uniwersytetu w Harvardzie. Twierdzą oni, że każde dziecko ma matematyczny talent i w każdym dziecku można go obudzić jeżeli stawia się przed dzieckiem odpowiednie problemy, które zainspirują je do myślenia i szukania rozwiązań.

Od trzech lat prowadzimy kursy matematyczne dla dzieci w całej Polsce. Wzięło w nich udział blisko 2000 dzieci. Z całą pewnością możemy potwierdzić, że Robert i Ellen mają rację. Każde dziecko może rozwinąć swoje matematyczne zdolności. Zapraszamy na Dni Otwarte w Akademii Nauki, gdzie Państwa dzieci będą mogły wziąć udział w bezpłatnych lekcjach pokazowych.

W dniach 9  oraz 16 września organizujemy DNI OTWARTE Akademii Nauki wraz z bezpłatnymi lekcjami pokazowymi.😊

To jedyny moment w roku, aby przetestować nasze zajęcia!

Zapisy na lekcje pokazowe ▶️ https://www.akn.pl/dni-otwartych-drzwi-2023/