Kurs Kwantowy Umysł uczy nie tylko biegłego czytania. To program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych, obejmujący dużo szerzej zakrojone zagadnienia i dający większe możliwości. Zajęcia w ramach kursu Kwantowy Umysł zwiększają potencjał intelektualny człowieka oraz pokazują, jak uczyć się szybciej, efektywniej i przyjemniej. Osoby, które ukończyły nasz kurs, potrafią doskonale wykorzystać własne zasoby intelektualne, dzięki czemu nie tracą czasu i energii na nieefektywne uczenie się.

Zapisz się na kurs

Przebieg kursu szybkiego czytania

Program kursu Kwantowy Umysł oparty jest na psychologii uczenia się. Oznacza to, że skupiamy się nie tylko na poznaniu technik szybkiego czytania, ale również przekazujemy naszym kursantom podstawy technik łagodzenia stresu i pracy nad koncentracją. Pokazujemy, jak ważny jest dobry nastrój w procesie uczenia się oraz dzielimy się wiedzą, w jaki sposób w ten dobry nastrój się wprowadzić. Nasi kursanci dowiadują się również, na czym polega jogging umysłu, czyli swego rodzaju rozgrzewka mózgu, przygotowująca do pracy oraz podnosząca kreatywność. Uczniowie podczas zajęć poznają również techniki graficznego przedstawiania zdobytej wiedzy, uczą się tworzyć niezwykle pomocne w trakcie nauki piktogramy oraz mapy myśli. 

Nie tylko czytanie, ale też rozwój osobisty

Nasi uczniowie podczas zajęć z szybkiego czytania w Warszawie zdobywają podstawową wiedzę na temat umiejętności autoprezentacji. Uczymy, jak pozbyć się stresu przed wystąpieniami, jak panować nad komunikatami werbalnymi i niewerbalnymi oraz w jaki sposób przygotowywać wystąpienia, by zainteresować odbiorców.

Czym się wyróżniamy?

Kwantowy Umysł to kurs szybkiego czytania i doskonalenia technik zwiększających tempo i efektywność nauki, który stanowczo odbiega od standardowych metod stosowanych w szkołach. Dla nas liczy się nie tylko umysł i efekty, ale również emocje i ciało. Pokazujemy kursantom, jak wykorzystywać własne możliwości i osobisty potencjał do tego, by czytanie i nauka w przyszłości były czystą przyjemnością. Stawiamy na rozwój osobisty naszych kursantów i zapewniamy indywidualne podejście do każdego z uczestników. 

Dlaczego warto uczestniczyć w kursie szybkiego czytania w Akademii Nauki w Warszawie?

Zastanawiasz się, co możesz zyskać, decydując się na wzięcie udziału w naszych zajęciach? Kurs Kwantowy Umysł nie tylko umożliwi  Ci przeczytanie większej liczby książek w krótkim czasie (choć to oczywiście również – osoby, które ukończyły kurs, czytają nawet 3 razy szybciej, niż przed jego rozpoczęciem). Dzięki naszym zajęciom zwiększysz również swoje możliwości zapamiętywania. Koniec z wielokrotnym czytaniem materiału i nieskończonym kartkowaniem książki w celu zapamiętania ważnych szczegółów. Po ukończeniu kursu będziesz zapamiętywał szybciej i skuteczniej, a czas, który odzyskasz, poświęcisz na hobby, rodzinę czy inne rzeczy lub sprawy sprawiające Ci przyjemność.     

Jeszcze szybciej zapamiętuj informacje

Podczas kursu w Warszawie nauczysz się również zapamiętywać informacje przedstawione graficznie. Czy miałeś kiedyś problem z zapamiętaniem symboli z układu okresowego pierwiastków lub położenia miast, państw czy rzek na mapach? Po ukończeniu kursu Kwantowy Umysł zapamiętywanie tego rodzaju informacji nie będzie sprawiać Ci żadnego kłopotu. Bez trudu nauczysz się wykresów, tabel oraz szczegółów przedstawionych w formie mapy myśli. 

Przekażemy Ci również wiedzę na temat tego, jak prawidłowo sporządzać notatki, z których łatwo będzie później korzystać. Nauczymy Cię metod nielinearnego zapisywania informacji.

Dodatkowe korzyści z zajęć w warszawskiej Akademii Mądrego Dziecka

Na zajęciach nauczysz się również wielu z pozoru nieprzydatnych umiejętności, jak na przykład… żonglowania trzema piłeczkami. Badania wykazały, że żonglowanie poprawia funkcjonowanie mózgu, pomaga w koncentracji oraz umożliwia szybsze pisanie, czytanie oraz uczenie się. Żonglowanie to niesamowicie skuteczny trening mózgu, który można wykonywać każdego dnia, np. podczas przerwy w nauce czy pracy. 

Nauczymy Cię również, jak zapamiętać wyniki 30 rzutów kością do gry, rozkład 52 kart do gry czy układ kalendarza na 3 lata. Czy te umiejętności przydadzą Ci się w codziennym życiu? Być może nie, ale wrażenie, jakie zrobisz na znajomych, jest bezcenne.

Na czym polega nasz kurs szybkiego czytania dla dzieci?

W naszym kursie biegłe czytanie osadzone jest w bardzo szerokim kontekście. Program oparty jest na najnowszych zdobyczach psychologii uczenia się. Liczy się w nim nie tylko umysł i intelekt, ale również ciało i emocje. Nie tylko odtwarzanie i zdolność do analizy, ale również twórczość i kreatywność. Ten model nauki niesie dużo odprężenia i zadowolenia. Na umiejętność biegłego czytania składa się wiele aspektów pracy naszego umysłu, między innymi dobra koncentracja, pamięć, umiejętność szybkiej analizy i syntezy informacji, zdolność do zapamiętywania dużej ilości informacji w krótkim czasie. Wszystkie te aspekty pracy umysłu są intensywnie trenowane i rozwijane w czasie kursu.

1. Wtrenowanie umiejętności zintegrowanego uczenia się:

a. osiąganie optymalnego stanu do uczenia się
techniki łagodzenia stresu
techniki koncentracji
jogging umysłu – rozgrzewka mentalna podnosząca kreatywność i zdolności umysłowe
b. czytanie zintegrowane
c. graficzna obróbka przeczytanych informacji
piktogramy
mapy myśli
d. strategie uczenia się
e. trening pamięci i technik pamięciowych
metoda mnicha
łańcuchowa metoda zapamiętywania
zakładki osobiste
metoda słów zastępczych
główny system pamięciowy
2. Opanowanie wiedzy dotyczącej psychologii uczenia się:
a. rola relaksu
b. przyswajanie informacji przez mózg (łącznie z obszarami nieświadomymi)
c. dezorientacja i zagubienie występujące podczas uczenia się
d. teoria pamięci
e. wzorce myślenia
f. konstruowanie obrazów
g. zasady neurolingwistycznego programowania
h. przyspieszona nauka
i. strategie porażki
j. muzyka barokowa
3. Nabycie świadomości siebie i swojego stylu uczenia się (testy psychologiczne):
a. test na półkulowość
b. test określający wzorzec myślenia
4. Opanowanie podstaw autoprezentacji:
a. komunikacja werbalna i niewerbalna
b. przygotowanie wystąpienia
c. trening autoprezentacji przed grupą (zajęcia z kamerą )
d. pozbywanie się stresu przed wystąpieniami
5. Świadomość własnych zasobów (osobistej niepowtarzalności)
a. czytanie metaforycznych opowiadań i bajek
b. eksperymenty filozoficzne
c. procesy psychologiczne
uzupełnianie zasobów wg Diltsa
zgodność neurologiczna wg Diltsa
wychodzenia z roli ofiary podczas egzaminów i sprawdzianów

Zapraszamy na bezpłatną lekcję pokazową!

Program szybkiego czytania dla młodzieży, studentów i dorosłych

Kurs Kwantowy Umysł to niekonwencjonalny program edukacyjny zwiększający potencjał umysłowy i intelektualny człowieka. Główny cel, który realizujemy podczas kursu to opanowanie techniki biegłego czytania oraz wykształcenie umiejętności zaangażowania własnych intelektualnych zasobów i możliwości do skuteczniejszego i bardziej racjonalnego uczenia się. Efektem treningu jest opanowanie zintegrowanego system uczenia się..

  • Zwielokrotnisz możliwości zapamiętywania – oszczędzisz swój czas zapamiętując szybciej i trwalej
    Unikniesz monotonnych i nieskutecznych powtórek materiału
  • Nauczysz się zapamiętywać informacje przedstawione graficznie, np. wykresy, układ okresowy pierwiastków, położenie rzek, państw itp.
  • Nauczysz się optymalnie notować informacje dzięki korzystaniu z notowania nielinearnego
  • Zadziwisz innych – nauczysz się również umiejętności (być może) nieprzydatnych, ale robiących piorunujące wrażenie na innych ludzi.Jest to zapamiętanie rozkładu 52 kart do gry, 30 rzutów kością do gry, układu kalendarza na 3 lata (rok wstecz, rok bieżący, rok przyszły)
  • Ponadto nauczysz się zwiększać potencjał swojego umysłu dzięki nauce żonglowania 3 piłeczkami

16 godzinny kurs

Cena kursu: 1090 PLN

Specjalny rabat – dla klientów Akademii 100 zł zniżki*

* rabat obowiązuje do dnia 08.03.2023 r.

Cena obejmuje:

8 spotkań (2 x 60 min)
materiały edukacyjne
stałą opiekę metodyka

FOLDERY DO POBRANIA