kolonie dla dzieci Warszawa

Kolonie, o których marzy każde dziecko

Kolonie, o których marzy każde dziecko… i rodzic

Wyjazd na kolonie to dla dzieci bardzo ważne wydarzenie, na które z niecierpliwością czekają cały rok. Dlatego też robimy wszystko, by zapewnić dzieciom niezapomnianą przygodę, a rodzicom dać pewność, że ich pociecha będzie bezpieczna i otoczona należytą troską.

Skąd wiemy, jak profesjonalnie  przygotować kolonie? Stąd, że z powodzeniem organizujemy je od 2007 roku i dzięki tak dużemu doświadczeniu zdajemy sobie sprawę z każdego szczegółu, o który trzeba zadbać, by wypoczynek dla dzieci był udany.

Niepowtarzalne i bogate programy kolonii

Wiemy, że w czasie kolonii trzeba dzieciom zapewnić rozmaite doświadczenia i przeżycia. Można to osiągnąć budując ciekawe i spójne programy, mające myśl przewodnią i różnorodne formy zajęć oraz atrakcji.

kolonie-nad-morzem-sliderW tym roku przygotowaliśmy dla Waszych pociech wyjątkowe kolonie, których programy są inspirowane przygodami bohaterów dwóch fantastycznych, ponadczasowych książek: „W 80 dni dookoła świata” i „Dzieci z Bullerbyn”. Scenariusze te łączą w sobie zabawę i rekreację z rozwojem intelektu i osobowości. Uczymy, rozwijamy poprzez zabawę.

W programie „W 12 dni dookoła świata”, który będzie realizowany nad morzem w Jastrzębiej Górze,  razem z Kapitanem Akademusem dzieci wyruszą w niesamowitą podróż przez wszystkie kontynenty i poznają różne kultury i zwyczaje. Na początku swojej przygody przejdą trening podróżnika, czyli dowiedzą się i sprawdzą w praktyce jak wyznaczać kierunki z użyciem kompasu i za pomocą gwiazd, a także jak posługiwać się mapą i nawigować statek. Kiedy będą już gotowe, rozpocznie się ich wspaniała wyprawa. Odwiedzą Grecję, w której wezmą udział w Igrzyskach Olimpijskich, a także wcielą się w aktorów i stworzą przedstawienia mitów. Będąc w Azji zdobędą niespotykaną dziś umiejętność kaligrafii i przejdą kurs samoobrony. W Australii zaprzyjaźnią się z Aborygenami i stworzą niepowtarzalne plemienne stroje i biżuterię. W Afryce nakarmią strusie i stworzą pisakową rzeźbę Sfinksa. Dopływając do Arktyki poznają zwyczaje fok i lwów morskich, a schodząc na lodowiec wezmą udział w wyścigach psich zaprzęgów. Brazylia zaskoczy ich feerią barw i rytmów w czasie karnawału, a Ameryka przywita blaskiem fleszy i oscarową galą. A to wszystko odbywać się będzie w atmosferze arcyciekawej przygody, której dzieci będą głównymi bohaterami.

„W 12 dni dookoła świata” Jastrzębia Góra

Turnus: 26.06-07.07.2017 r.

Obejrzyj pełny katalog kolonii —> www.akn.pl/kolonie

 

kolonie-w-gorach-slider„Dzieci z Bullerbyn” to program realizowany w górach w miejscowości Milówka. Wraz z bohaterami książki Lisą i jej przyjaciółmi dzieci będą przeżywać niezwykłe przygody i poznawać dawne zwyczaje mieszkańców wsi, które dziś już powoli zanikają. Najpierw poznają własną osadę podczas gry terenowej i stworzą swoje Zagrody. Potem mając Lisę za przewodnika wyruszą na wyprawę w góry, w których spędzą noc, a wracając nauczą się samodzielnie zdobywać pożywienie robiąc wędki i łowiąc ryby. Lasse zabierze dzieci do elektrowni szczytowo – pompowej i pokaże im cuda inżynierii, a także nauczy budować budę dla psa. A Britta – mistrzyni opowiadania bajek – zaprowadzi je do bajkowej krainy filmów rysunkowych i razem z nimi stworzy wspólny komiks. Nie zabraknie też wodnych atrakcji i kąpieli w basenie, ani zapomnianych już zabaw dawnych jak gra w krążki, toczenie obręczy czy wyplatanie wianków. Ale, ale! Wśród zabaw, które kiedyś i dziś każde dziecko kocha jest przecież zabawa w Indian! Dzieci z Bullerbyn ją uwielbiają i nie omieszkają wciągnąć w nią swoich nowych przyjaciół. Będzie budowanie tipi i tworzenie indiańskich strojów, a także ognisko i tańce. W czasie tej sielskiej przygody dzieci zbliżą się do natury, nauczą się z nią obcować i żyć z nią w zgodzie. Będą wyplatać z siana, robić zielniki, obserwować gwiazdy i przepowiadać pogodę z przyrody. Te kolonie to będzie niezwykła podróż w czasie, pełna ciekawych odkryć i niezapomnianych przygód.

„Dzieci z Bullerbyn” Jastrzębia Góra

Turnus I: 26.06-07.07.2017 r.

Turnus II: 10.07-21.07.2017 r.

Obejrzyj pełny katalog kolonii –> www.akn.pl/kolonie