Zapisz dziecko na kurs

Druk 3D to nowoczesna technologia wydruku przedmiotów. Eksperci przewidują, że za kilkanaście lat drukarki 3D będą tak powszechne w użyciu jak obecnie telefony komórkowe. Akademia Nauki już teraz oferuje dzieci i młodzieży kurs uczący w jaki sposób praktycznie skorzystać z możliwości drukarek 3D. Podczas kursu dzieci zdobędą wiedzę na temat technologi druku 3D. Dzięki kursowi będą potrafiły samodzielnie zaprojektować przedmiot do wydruku oraz brać udział w kolejnych etapach jego powstawania. Dodatkowo, podczas każdych zajęć uczestnicy zapoznają się z historią powstania druku przestrzennego i jego obecnymi zastosowaniami.
Kurs dostępny jest dla trzech kategorii wiekowych:
 • Młodzi Artyści (6-8 lat) – podczas zajęć dzieci wejdą w rolę twórców sztuki użytkowej. Co więcej, gdy ich zadaniem będzie np. zaprojektowanie kubka dowiedzą się, kiedy i gdzie powstały pierwsze kubki, do picia jakich napojów służyły, jaki jest obecnie najpopularniejszy wzór kubka oraz usłyszą wiele innych ciekawostek. Na każdym spotkaniu dzieci będą mogły w ten sam sposób zapoznać się z wieloma innymi, na co dzień użytkowanymi przedmiotami.
 • Niezwykli Wizjonerzy (9 – 11 lat) – na każdych zajęciach dzieci będą poznawać dzieła sztuki, które następnie będą odtwarzać w technologi 3D. Na początku będą to proste, niemal dwu wymiarowe rysunki (np. prehistoryczne rysunki z jaskini Lascaux we Francji). Pod koniec kursu dzieci będą już umiały np. tworzyć nowoczesne rzeźby według własnych projektów. Zajęcia prowadzone są w luźniej atmosferze dziecięcej zabawy.
 • Poważni Inżynierowie (12 – 15 lat) – program przeznaczony jest dla młodzieży. Ma on na celu zapoznać ją z wiedzą na temat znanych budowli oraz nauczyć w jaki sposób samodzielnie tworzyć ich przestrzenne modele. Uczestnicy dowiedzą się wiele na temat piramid egipskich, wieży Eiffla, Muru Chińskiego i wielu innych budowli, które są niezwykłymi osiągnięciami architektonicznymi dawnych oraz bliższych nam historycznie cywilizacji.

Zapisz się na bezpłatną lekcję pokazową
Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Druk 3D

Fascynująca technologia Druku 3D. Podczas kursu dzieci zdobędą wiedzę na temat technologii druku 3D, poznają historię jego powstawania oraz samodzielnie zaprojektują przedmiot, który wydrukują na drukarce 3D. Celem szkolenia jest zapoznanie dzieci z budową, obsługą i możliwościami wydruku na drukarkach 3D i ręcznego projektowania druku 3d z wykorzystaniem pena 3D. Szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowanego inżyniera oraz pasjonata druku 3D.

Korzyści

  • Twoje dziecko nabywa wiedzę z zakresu fizyki, automatyki, inżynierii, technologii
  • Rozwija zdolność logicznego myślenia
  • Kształtuje kreatywność podejścia do zagadnień
  • Pobudza wyobraźnię przestrzenną
  • Odsłania aspekty pracy zespołowej

Rozkład i cena zajęć

6 tygodniowy kurs (12 godzin zegarowych)

Cena 64 pln/godzina

Kurs płatny jednorazowo – 768 pln

Na zakończenie kursu każdy z uczestników otrzyma zaprojektowany przez siebie i samodzielnie wydrukowany model 3D

Cena obejmuje: 6 spotkań (2×60 min)

grupy maksymalnie 10-osobowe

materiały edukacyjne

wydruki